به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، فرمانده انتظامی شهرستان خاش اظهار داشت: سارق مسلح در شهرستان خاش شناسایی و دستگیر شد.
سلطان سهرابی افزود: در پی اخبار و اطلاعات واصله از منابع و مخبران مبنی بر اینكه تعدادی از سارقان مسلح كه چند سرقت مسلحانه به عنف داشته‌اند در یكی از روستاهای حوزه استحفاظی مشاهده شدند، بلافاصله مأموران انتظامی این شهرستان با هماهنگی مقام قضایی در یك عملیات موفقیت‌آمیز تعداد سه نفر از سارقان مسلح به نام (علی.‌ش)، (پرویز. د) و (حمزه.ی) را دستگیر كردند.
فرمانده انتظامی شهرستان خاش ادامه داد: از سارقان یك قبضه كلت كمری به همراه تیغه خشاب و چهار تیر جنگی، یك دستگاه خودروی پژو 405 كشف شد.
وی گفت: متهمان دستگیر شده پس از اینكه از سوی شاكیان مورد شناسایی قرار گرفتند به همراه اقلام كشف شده و تشكیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شدند

+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۳۱ و ساعت 23 |

1- آقاي رخشاني در بين برخی از  بيرجنديها ،يكي از اقوام

تاثيرگذار در زاهدان،به دلیل پیوندهای فامیلی و اشتراک در

مواضع سیاسی وچرخش به طرف مسجد مکی نيز

طرفدار داشته و مي تواند تا حدودی به جلب  آراء و نظرات

آنها به سمت كانديداي مورد نظر خود کمک کند .

2-ايشان به دلیل منافع سیاسی و شخصی ونداشتن

پایگاه اجتماعی در میان اصولگراها ظاهرا رويه سياسي

ميانه را پیشه ی خود کرده و در دوران صدارت دكتر

دهمرده استاندار قبلي منتقد اوبوده وبرای حفظ موقعیت

خود نزد مسجد مکی يكي از مخالفين انتخاب استاندار

بومي براي استان بود معلوم نیست که با توجه به داشتن

پشتوانه ی عبدالحمید ایا در صورت انتخاب استاندار بلوچ

برای استان بازهم ایشان به مخالفت برخواهد خواست.

ادامه دارد...

+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۳۱ و ساعت 23 |
image

مطلب زیر از وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی میباشد  به همین مناسبت یک نکته را به ایشان عرض کنم که واقعا اگر بر مسائل کشور اشراف دارند و مردم ایران را هم خوب میشناسند حرفهای زیر را نباید تکرار کنند و رو به واقعگویی بیاورند اما :

اقای اژه ای واقعا امنیت در شرق کشور ارتقاء یافته است؟

ایا مرزهای این استان دیگر جولانگاه اشرار سیاسی و مواد مخدر نیست؟

ایا دیگر ادم ربایی ها را به خاک پاکستان نمیبرند؟

آیا دیگر سارقان بانکهای استان به پاکستان نمیگریزند؟

ایا ۳۰ میلیونی که چند روز پیش از بانک زدند به پاکستان برده نشده؟

ایا تروریستهایی که چند روز پیش یک روحانی را در خاش ترور کردند دستگیر شده و از ایران نگریخته اند؟

آیا مردم این استان دیگر واهمه از بستن راههای زابل به زاهدان توسط عبدالمالک ریگی نداشته باشند؟

ایا دیگر خاش مهد ترور علما و مسئولین نخواهد بود؟

ایا سراوان دیگر مهد تروریستها نیست؟

ایادیگر در وسط پادگانها خودروی بمب گذاری را منفجر نمی کنند؟

ایا دیگر مردم راحت میتوانندمناسک مذهبی خود را برگزار وزیارت سالار شهیدان را زمزمه کنند؟

ایا گروه های تبلیغی وابسته به مسجد مکی با اموزه های طالبانیسم فعالیتهای ضد دینی و اسلامی را متوقف کرده اند؟

و ایاهای زیادیست اقای اژه ای که این مردم از شما دارند.اما واقعا در این استان تاکنون کسی پیدا شده تا حقیقتا پاسخ گوی مطالبات امنیتی مردم باشند؟

دردل مردم و واگویی های انها از ناامنی زیاد است اما کسی نیست تا حتی به یک سئوال انها پاسخ دهد . شما معرفی کنید.!!!

اقای اژه ای در این چند سال چند بار مصاحبه ی مطبوعاتی داشته اید و در این استان مردم به چه کسی مراجعه کنند؟

اخرین تذکر اقای شهریاری در مجلس را مرور کنید که از دولت خواست تا به مردمی که در این استان در اثر ناامنی اسیب دیده اند غرامت پرداخت کنند.

و اقای اژه ای ۳۰سال گفته های مسئولین را که مرور میکنیم همه حرفهای شما را میزدند و بعد از شما هم همین حرفها را خواهند گفت.

مردم هم به ناامنی عادت کرده اند هم به تعریف مسئولین از خود

اقای اژه ای بیانات شما را یک بار دیگر مرور میکنیم.

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای با اشاره به ارتقاء شاخصه های امنیتی در جنوب شرق کشور گفت: 

 مشارکت مردمی بالاترین شاخصه امنیتی بخصوص در مناطق جنوب شرق کشور است که خوشبختانه در سالهای اخیر در این مناطق ارتقاء یافته است.


هم اکنون شاخص های امنیتی درجنوب شرق کشور مطلوب است و وضعیت به صورت محسوس از گذشته بهتر شده است علاوه بر این با صحبتهایی که با مسئولان و مردم صورت گرفته، رضایت از وضعیت امنیتی نیز خوب گزارش شده است.+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۲۹ و ساعت 19 |

مطالب زیر نظر یکی از مراجعین به وبلاگ طورخبر میباشدبه دلیل دادن پاسخ و عدم درج ان در قسمت نظرات در این پست نمایش داده میشود


در مورد سفرهای مولوی عبدالحمید نوشته بودی باید به شما می گویم با برسی های که بنده در این چند روز کردم سفرهای ایشان خیر برکاتی را به همراه داشته وهیچ گونه ضرری به استان ومردم استان وارد نکرده حتی برای ایجاد وحدت واخوت وی در این سفرها تلاش های زیادی کرده است اگر انصاف داشته باشی وفقط به سی دی های سخنرانی های وی مراجعه کنی متوجه خواهی شدکه وی در مورد ایجادامنیت واخوت وسرمایه گذاری برای ترقی وپیشرفت استان نموده و مردم را به رعایت احکام اسلام ونماز خواندن تشویق کرده وی در این سفرها به وحدت بین ساکنین استان تاکیدات زیادی نموده وهر گونه خشونت وتندروی وایجاد ناامنی را محکوم نموده است.
انشاالله شما را حضورا خواهم دیدومسایل را برای شما روشن خواهم کرد .به خدا از شما توقع نداشتم که این مطالب را بنویسی امیوارم در گذاشتن مطالب تجدید نظر کنید به خدا اگر از بین ماسیستانی هادکتر رخشانی ترقی وپیشرفتی کند مایه افتخار همه ما است .واز این که ما به مولوی عبدالحمید تهمت بزنیم وناسزا به وی بگویم چیزی از محبوبیتی که خداوند در ایران وجهان به وی داده کم نخواهد شد پس چرا به برادران سنی مذهب خود ما تهمت زده وناسزا به آنها بگویم همانطور که پیامبر اسلام گفته علما وروحانیون وارثان پیامبر هستند پس به آنها توهین نکنیم.انشاالله موفق باشی.


پاسخ طورخبر:


جناب اقای ..ب.. از اظهار لطف شما ممنون هستم.من هم منتظر زیارتتان خواهم بود.ضمنا واقع گرایی و ظاهر بینی دو مقوله ی جدا از همند.مولوی عزیز(عبدالحمید)چند سالشان هست؟

دوران جنگ کجا بودندتا مردم را برای دفاع از کشوربسیج کنند؟

و امروزچرا مولوی عزیز به خاطر مطامع دنیوی باعث بدبختی خانواده های سنی و بلوچ میشود؟
هفته گذشته جوان 18 ساله نان خشکی که بلوچ و سنی بود درب منزل برای خرید امده بود.از هر دری سخن گفتیم .خلاصه کلاممان این بود که گفت:

من تازه ازدواج کردم.......مولوی گفته باید سه تا زن دیگر هم بگیرم.....چند سال دیگر هم زن بعدی را خواهم گرفت-و.....از این دست افراد به کرات میتوان ادرس داد.
اقای ..ب...چرا با فتوی مولوی ها باعث تولیدفرزندانی بشویدکه هم دولت را در تنگناهای تامین رفاه بگذارید و هم به دلیل ناتوانی در تامین معیشت فرزندانتان را راهی دستفروشی ها و قاچاق و سرقت و ادم ربایی ها بکنید.

روزانه در خیابانهای زاهدان لشکر قابلمه بدستهای ریز و درشت و سرچهارراهها باز هم لشکرقدو نیم قدلنگ بدستها را میبینیدکه بدون استثنا همه هم بلوچ و سنی حاصل ازدواجها و تولدهای سیاسی به دستور مولوی هستند.چرا؟و چرا مولوی عبدالحمید برای جبران این عقب ماندگی یک دهم درامد صندوقهای عزیزیه و موسسه محسنین را برای انها خرج نمیکند.؟چرا؟

ایا میدانید که مولوی شما ماهانه چه مقدار درامد دارد؟

منصفانه قدری به امار جرائم سر بزنید تا به این فاجعه ی بزرگ انسانی پی ببرید.سر در برف کردن و دفاع ناشیانه از عملکردمولوی که یک قدم کوچک برای انقلاب و نظام برنداشته حاکی از درایت نیست!!! اقای ...ب...در این استان دو گروه بزرگ قومی از مردم زندگی میکنند.فکر میکنید این دو گروه نسبت به هم چه تفکری دارند؟

به سخنرانی های مولوی در خطبه های پیشین مراجعه تا بدانید که او شعور سیستانی ها و حتی بلوچها را دستکم گرفته است و....

+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۲۸ و ساعت 8 |

در پست قبلی این سئوال را طرح کردیم که چرا اقای موسوی جناب رخشانی را به عنوان رئیس ستاد انتخابات خود برگزیده اند و اشاره داشتیم که ماهیت این انتخاب کارگزاران بعدی اقای موسوی را در صورت ریاست جمهوری مشخص میکند .فاصله گرفتن از عناصر انقلابی توسط دولتها در واقع خواست دشمنان و درست از برنامه های انقلاب های مخملی ورنگین میباشد و این دقیا همان استراتژی اهالی مسجد مکی است .چرا که انها هم انقلابی نبوده و عناصر وابسته به نظام موی دماغشان هستند.

در این پست به گوشه ای از ماهیت اعضاء ستاد اقای موسوی در استان سیستان و بلوچستان میپردازیم

1-آقاي محمد تقی رخشاني در اوايل انقلاب از هواداران منافقين - خلق مسلمان وعضو گروهک چپ کمونیستی امت بوده كه علي الظاهر مدتی هم در اختیارنیروهای امنیتی بوده اند .

2-ايشان در گذشته برای کسب وجه و رفع اتهام کاندید نمايندگي مجلس شوراي اسلامي هم مي شوند كه به ادعای خودش توسط هيئت نظارت بر انتخابات شوراي نگهبان  رد صلاحيت مي شود . در این باره ایشان با درج رنج نامه ی کوتاهی در روزنامه خودش به نام زاهدان به مردم قول دادند که در اینده مفصلا به دلایل رد صلاحیت خود بیشترخواهند پرداخت که هیچ وقت به این وعده اش عمل نکرد.

البته حرفی برای گفتن هم نداشتند.

3- رخشانی از فضای مواضع مبهم و طلبکارانه ی دارو دسته ی مسجد مكي با نظام جمهوری اسلامی سوء استفاده وزیرکانه با دفاع ازموضع گیری انها مقابل نظام و دولتهای وقت به انها نزدیک و رابطه ی حسنه و مثبتي با برخي از علماء افراطی و تندرو اهل سنت استان برقرار میکند .

او در دورة اصلاحات نیز رو به فعاليتهاي سياسي آورده و با مشارکتی ها هم رابطه برقرارو از انها امتیازاتی هم میگیرد خصوصا امتیازات اقتصادی .

4-آقاي رخشاني كه با پارتی اصلاح طلبان  بیش از یکسال مدعی گرفتن دكتراي خود در رشتة تاريخ از دانشگاه منحل شده ی  هاوايي میباشد خود را وابسته به شهدا دانسته و خانوادگي در مجامع علمي ، اقتصادي و فرهنگي  نفوذ و حضور جدي و پررنگي دارند در هریک ازاین جوامع که شخصی با نام رخشانی و منتقد نظام یافتید یقین بدانید که منتصب به دکتر محمد تقی رخشانی هستند .

ضمنا انها این ترقی را مدیون خون شهید پاسبان (رخشانی) میباشند.

در پست بعدی منتظر مطالب دیگری از رئیس ستاد اقای موسوی باشید

+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۲۷ و ساعت 19 |

اقای رخشانی نفر دوم

چندی قبل در خبرهای استان سیستان و بلوچستان داشتیم که اقای محمدتقی رخشانی صاحب امتیاز روزنامه ی زاهدان به عنوان رئیس ستاد اقای میر حسین موسوی انتخاب و فعالیت تبلیغاتی خود را علارغم غیر قانونی بودن به نفع موسوی شروع کرده است البته با توجه به اینکه اقای رخشانی روزنامه ی زاهدان را در اختیار دارد میتواند از این پتانسیل در سطح وسیعی به تبلیغات بپردازد.ضمن اینکه سایر ابزارها نیز به مدد حمایت باند مولوی عبدالحمید اسماییلزهی امام جمعه ی اهل سنت زاهدان وپولهای باد اورده صندوق عزیزیه و موسسه محسنین نیز میتوانند در اختیار اقای رخشانی به گستره تمام استان قرار گیرند.

اما از اینکه یک کاندید بتواند از تمام ابزارها برای نتیجه گرفتن بهره ببرد هیچ اشکالی ندارد ولی سئوال اساسی این هست که به چه قیمتی و با چه هزینه کردی باید به مقصود رسید؟

به چند نکته توجه کنید:

1- برای مولوی عبدالحمید نه اصول گرا فرقی میکند و نه اصلاح طلب .....او به دنبال مطامع شخصی و گروهی باند قدرت طلب خود میباشد که از خارج به یمن دلارهای نفتی خط میگیرند کما اینکه در اکثر مناصب استان هم هرجایی که یک سنی مسئول هست لاجرم میتواند با تحریک تعصبات مذهبی و استفاده ابزاری از ان تعصبات ملی را کنار گذاشته و جاسوسی دشمنان اسلام را برای ضربه زدن به شیعیان بکنند

از اینرو این مولوی ساده و نادان همیشه وامدار جناح اصلاح طلبان تندرو و کذاب شده و برای انها تبلیغ میکنند.درحالی که به هیچ یک از اهداف جز مفتضح کردن خود نمیرسد در صورتی که او میتواندبا گزینش راهی دیگر  از این نمد برای خود هم کلاه بدوزند.

تصوير اصلي را ببينيد

مولوی عبدالحمید سوراخ دعا را گم کرده است

2- ولی چرا اقای رخشانی انتخاب شد؟....ایا اقای موسوی جناب رخشانی را از نزدیک میشناخت  ؟ و یا اینکه کسی دیگر او را به ستاد مرکزی موسوی معرفی کرده است.؟

این انتخاب از هم اکنون نشانه های خوبی برای شناخت ماهیت موسوی وکارگزاران اینده او در صورت رای اوردن باشد.

تحلیل این چرایی (انتخاب رخشانی ) باشد در پستهای اینده که خدمت عزیزان تقدیم خواهد شد.

+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۲۵ و ساعت 18 |

مولوي نذير احمد سلامي نماينده مردم استان سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان  رهبري عصر روز شنبه  22 فروردين 88 در محل ستاد انتخابات  در تهران با مهندس  ميرحسين موسوي  ديدار كرد در اين ديدار كه  حجت الاسلام  غلامحسين  جهانتيغ ، مولوي يعقوب  حسين‌بر از اعضاي  ستاد انتخابات استان و دكتر محمدتقي رخشاني  مسئول ستاد استان حضور داشتند

ابتدا حجت‌الاسلام  غلام‌حسين  جهانتيغ  سپس مولوي نذير احمد و در پايان  مولوي حسين بر ديدگاه‌هاي خود را پيرامون استان بيان نمودند.

 سپس مهندس موسوي  طي سخناني گفت: همچنان كه قبلا گفته‌ام تنوع قومي براي ما يك فرصت است نه يكي تهيد و ما بايد از اين فرصت بيشترين استفاده را بنمايم بايد مسائل‌مان را با ديد اسلامي و ديد ايراني  ملي نگاه كنيم  بايد تلاش كنيم كه حس تبعيض را از بين ببريم و ايجاد اعتماد قدم اول براي اين كار است ما بايد به اين نكته توجه داشته باشيم كه قوميت‌ها يكي از  مجاري ايجاد روابط حسنه با كشورهاي خارجي هستند لذا  ما بايد به مرزها  با ديد فراملي  نگاه كنيم  و از سوي ديگر  بايد به فكر پيوند  بلوچستان  با بازار ملي  باشيم كه اين مسئله در جهت رشد و شكوفايي  اقتصادي است كه يكي از اهداف ما مي‌باشد.

مهندس موسوي  در ادامه افزود:  براي جوانان سيستان و بلوچستان حرف هاي زيادي دارم  كه انشاء‌ا... خواهم گفت.

+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۲۴ و ساعت 21 |

شهردار زاهدان به دستور مسجد مکی انتخاب شد

مهندس جدلی شهردار برکنار شده  مسجد مکی

عيدو ريگي‌فردرئیس شورای شهر زاهدان گفت:

 

در جلسات مكرر شوراي شهر و انتخاب 10 گزينه براي انتخاب شهردار جديد، شوراي شهر اسلامي زاهدان پس از تحقيقات و بررسي‌هاي فراوان نسبت به سوابق گزينه‌هاي پيشنهادي و انتخابي و همچنين با در نظر گرفتن رضايتمندي مردم و ارباب‌رجوع، اسماعيل حسين‌زهي را در جلسه نهايي فوق‌العاده‌اي كه 22 فروردين برگزار شد با اكثريت آرا انتخاب كرد.

اسماعيل حسين‌زهي به مدت هشت سال شهردار شهرستان خاش بوده و در اين زمينه فعاليت‌هاي ارزنده و مفيدي داشته است و همچنين به مدت يك سال شهردار موفق منطقه دو زاهدان بوده است بنابر سوابق ارزنده، وي توانست راي اكثريت شوراي شهر را به دست آورد.

البته دروغهای عیدو خان را نباید باور کرد.او از خود اختیاری ندارد.

قابل توجه اینکه اقای حسین زهی قبلا شهردار خاش بودند که به دلیل اختلاف با اعضای شورای ان شهرستان بر سر نوع  و چگونگی غارت اموال و زمینهای مردم و دولت اختلاف پیدا و به پیشنهاد مسجد مکی و قول انتصاب شهرداری زاهدان او را مجبور به استعفاء میکنند.

در چپاول زمینهای خاش ، شورای ان شهرستان سهم کمتری به ایشان قائل بودند که برایشان رضایت بخش نبود.از این رو عیدو خان بعد از مشورت با پایگاه  و فرماندهی مسجد مکی تصمیم به اوردن ایشان به زاهدان میگیرند.

در این میان اقای عیدو که دست نشانده و مزد بگیر مولوی عبدالحمید و خصوصا مولوی احمد نارویی است تحت فشارانها  رایزنی با سایر اعضاء و تطمیع انها خصوصا اعضای غیر بلوچ و بازهم عضو زن این شورا حاجیه خانم زیرکی را شروع و اقای جدلی را با ترفندی وادار به استعفای صوری میکنند تا در پس توطئه ای طراحی شده کار را تمام شده تلقی کنند.

اما چرا مسجد مکی با ادامه شهرداری اقای جدلی مخالف بود؟....ایا اقای جدلی سنی نبود؟.....ایا جدلی به مسجد مکی نزدیک نبود؟.... و ایا جدلی از درب پشت تریبون نماز جمعه وارد مسجد مکی نمیشدند؟.... و ایا جدلی زمینهای بی صاحب را به اهل سنت نمیداد و ایا در زدوبند های تجاری سهم مسجد مکی را نداده بودند؟

پاسخ همه ی سئوالها روشن است اما یک ایراد به اقای جدلی وارد بود و ان اینکه:

 اولا جدلی بلوچ نبود و ثانیا ایشان شهردار سیاسی نبودند و در واقع سیاسی کاری نمی کرد.و ثالثا اوبه مجموعه ی دولت و استانداری ظاهرا هم که شده نزدیک بود.

و اما ایا  انتخاب حسین زهی طرحی نو برای فردا نیست؟.... تا او بتواند به عنوان یک شهروند بلوچ و سنی کاندید مجلس شورای اسلامی شود.؟ ....

در این زمینه اماها و گمانه زنی های دیگری هم هست.که باشد

تا بعد....

تصوير اصلي را ببينيد

 

 

حسین زهی شهردارمنتخب مسجد مکی

+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۲۴ و ساعت 20 |
             
منابع آگاه عربستاني اعلام كردند جوانان سنی عصر پنج شنبه
 
گذشته در اقدامي وحشيانه، يك بار ديگر به محله شيعيان در
 
شهر مدينه منوره حمله كرده و به ضرب و شتم پيروان اهل بيت
 
عصمت و طهارت(ع) پرداختند.

 بر اثر اين حمله وحشيانه كه توسط 200 فرد سنی انجام شد،
 
دست كم 3 جوان شيعي زخمي شده و راهي بيمارستان شدند.
 
در اين حمله به تعداد زيادي از خودروها و مغازه‌هاي و ديگر
 
ممتلكات شيعيان نيز آسيب وارد شد.

گفته مي‌شود حمله كنندگان سنی چوب و چماق در دست
 
داشته و به سمت شيعيان سنگ پرتاب مي‌كردند. آنان كه به
 
اعتقاد خود كار درستي مي‌كردند، هنگام حمله شعار "الله اكبر"
 
سر داده و خواهان صدور فتوايي براي کشتن شيعيان شدند.

در ایران هم طرفدران وهابیون سنی عربستانی که در مسجد
 
مکی زاهدان تجمع کرده و با پول انها ارتزاق میکنند به طرفدران
 
اهل بیت در شب وفات حضرت فاطمه دختر حضرت رسول اکرم
 
(ص)حمله - چادر زنان را از سرشان کشیده -مردانشان را کتک و
 
خودروهای انها را نیز اتش زدند.
                    
                 
+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۲۳ و ساعت 21 |
*دستبند پليس بر دستان سارقان 5 منزل در چابهار

ماموران  شهرستان چابهار موفق به شناسايي و دستگيري دو

سارق حرفه‌اي بلوچ در اين شهرستان شدند. 

ماموران در راستاي  برقراري امنيت و آرامش براي مسافران

نوروزي در ايام تعطيلات نوروزي دو سارق سنی و بلوچ  به

نام‌هاي ملا بخش.ر -و -عمر.و را شناسايي و دستگير كنند. 

متهمان دستگير شده در بازجويي‌ها به سرقت پنج باب منزل در

اين شهرستان اعتراف كردند

*دستگيري 126 افغان غير‌مجاز در زابل

با اقدام به‌موقع هنگ مرزي زابل، قاچاقچيان بلوچ که از جنوب

بلوچستان امده اندو قرار بود تا 126 افغان غير‌مجاز را به شهرهاي

مركزي ايران ببرند ناكام ماندند. 

مرزداران هنگ مرزي زابل در راستاي اجراي طرح شناسايي و

جمع‌آوري اتباع بيگانه غير‌مجاز موفق شدند يك باب منزل را كه

متعلق به یک بلوچ سنی بود و  محل نگه‌داري اتباع بيگانه

غير‌مجاز تبديل شده بود را در روستاي دهمرده بخش

دوست‌محمد شهرستان زابل شناسايي كنند.

در پي شناسايي اين منزل ماموران موفق شدند پس از چند روز

كار اطلاعاتي و شناسايي و هماهنگي با مقام قضايي بخش

دوست‌‌محمد در يك اقدام ضربتي تعداد 126 افغان غير را دستگير

كنند.

                 
 

+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۲۲ و ساعت 23 |

 

 ماموران پليس اطلاعات و امنيت عمومي در پي كسب اخباري در

اين زمينه اكيپي از ماموران مجرب و با تجربه با تشكيل پرونده،

مامور رسيدگي به اين موضوع شدند.

وي ادامه داد: با شناسايي یک دختر و پس از اينكه وي حاضر به

همكاري با ماموران شد، تحقيقات پليسي وارد مرحله جديدي

شد.
حيدري تصريح كرد: ماموران پليس اطلاعات و امنيت عمومي با

اطلاعاتي كه در پي اظهارات تكان دهنده اين دختر به دست

آوردند، با همكاري پليس آگاهي موفق شدند در كمتر از 48

ساعت، تمام‌ اعضاي اين باند را در يك اقدام غافلگيرانه شناسايي

و دستگير كنند.

وي خاطرنشان كرد: در اعترافات تكان دهنده اعضاي اين باند

مشخص شد اين افراد با طرح دوستي با دختران و پس از اغفال

آنها اقدام به تهيه فيلم و عكس‌هاي مبتذل و مستهجن كرده و

سپس براي نيات شوم خود از آنان استفاده مي‌كردند.

رئيس پليس اطلاعات و امنيت عمومي استان سيستان و

بلوچستان بيان داشت: در بازرسي از مخفيگاه اين افراد تعدادي

گوشي تلفن همراه حاوي عكس‌هاي مبتذل و مستهجن از

دختران اغفال شده كشف و با تشكيل پرونده به همراه متهمان

دستگير شده تحويل مقامات قضايي شدند.


+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۲۱ و ساعت 18 |

من بلوچم

من بلوچم نام من تاريخ من
                          جز بلوچي كم بود غمخوار من
من بلوچم مرد جنگي مرد كوچ             
                         مي نوازد مردي ام را تار من    
پير من مرشد كه بوده است در وجود           
                       آن علی بوده است سردار من 
من مسلمانم مسلماني كنم       
                      سنتان مصطفي هم يار من               
سرزمینم، گرچه خشكي كرده اي  
                     بوي خوش داري تويي گلزار من
نام حق اندر زبان جاري شده
                     نام حق اندر زبان تكرار من
من مدارا مي كنم با خار دل     
مي رود در چشم دشمن خار من
دست ياري سوي حق  اي جلال
رحمتان حق بود تيمار من

من بلوچم من بلوچم من بلوچم

+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۲۱ و ساعت 13 |

                 

قاچاقیان سوخت بیش از قاچاقچیان مواد مخدر سود می برند. به

طوریکه قاچاقچیانی که بنزین را از ایران به ترکیه

افغانستان ترانزیت می کنند بیش از سه برابر سود قاچاق مواد

مخدر سود خالص می برند.

در حال حاضر بنزین در ایران به قیمت 100 تومان در هر لیتر عرضه

می گردد. بنابراین قیمت عرضه هر بشکه بنزین در ایران 15891

تومان می باشد (هر بشکه بنزین صادراتی 158 لیتر و 91 صدم

لیتر می باشد) که با احتساب هر دلار 990 تومان معادل حدود 16

دلار می شود.

چنانچه این موضوع با قیمت عمده (فوب خلیج فارس) مقایسه

شود قاچاق بنزین از ایران حدود 6 برابر سود نصیب قاچاقچیان

خواهد کرد. اما اگر قیمت بنزین در کشورهای همسایه ملاک

محاسبه قرار گیرد، سود قاچاق بنزین به نسبت قیمت عرضه در

هر کشور افزایش می یابد.  بنابراین قاچاقچیانی که بنزین را

قاچاق می کند 20 برابر سود می کنند یعنی بیش از 3 برابر سود

قاچاق مواد مخدر.

با کاهش بهای نفت در بازارهای جهانی، قیمت هر لیتر بنزین

وارداتی ایران بدون هزینه حمل و نقل بین240  تا 270 تومان در

هر لیتر است و بنابر گزارش های موجود هزینه  بندری به ازای هر

لیتر بنزین 30 تومان و هزینه حمل بنزین تا مقصد نیز بطور سرانه،

به ازای هر لیتر، 25 تومان است با احتساب هزینه حمل و نقل و

توزیع و انبار آن قیمت هر لیتر بنزین وارداتی ایران با هزینه حمل و

نقل، بیش از 325 تومان در لیتر تمام می شود.

گفتنی است بنا بر آمار غیر رسمی، قیمت هر کیلو تریاک در

افغانستان 120 هزار تومان و در تهران حدود 800 هزار تومان

استکه بدین ترتیب سود قاچاق مواد مخدر از افغانستان به ایران

بیش از  600 درصد است.
                    

+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۲۱ و ساعت 13 |

همزمانی سفرهای مولوی عبدالحمید و وقوع جنایت در

استان

                  

یک سئوال اساسی برایم بی جواب مانده که چرا همزمان با

وقوع جنایتی در سیستان و بلوچستان  مولوی عبدالحمید

اسماییلزهی امام جمعه ی اهل سنت زاهدان نیز راهی سفر

میشوند؟؟

 و جالبتر اینکه اگر در جنوب استان حادثه ای رخ میدهد مولوی به

شمال استان و اگر در شمال استان یک جنایتی اتفاق می افتد

مولوی به جنوب استان میروند !!!

ایا این سفرها با حوادث پیش امده هم زمان اتفاقی و بدون

برنامه است؟؟؟!!!!

نباید خام بود و باور کردکه بدون برنامه است!!!

سال گذشته در 17 اسفند که قرار بود تا جنایتی دیگر از جنس

تاسوکی توسط عبدالمالک مزدور و شاید هم بدتر از ان در استان

بوقوع یابد همزمان با ان مولوی شبانه راهی سفر به بلوچستان و

شهرهای استان شدند.در این سفر هم مولوی سخنرانی های

متعددی داشت که کمترین اشاره به حادثه ی پیش امده نکرد .

چند روز پیش هم که در شهرستان خاش جانیان وهابی اما

وابسته به گروه انتظامات مسجد مکی زاهدان اقدام به ترور

روحانی شیعه کردند

باز هم  مولوی عبدالحمید به سفر زابل رفتند !!!! .چرا ؟

                            

ایا بین این سفر ها و وقایع اتفاقیه ارتباطی وجود دارد؟؟؟ 

تحلیلگران معتقدند که بله وجود دارد . و لازم است تا نیروهای

امنیتی توجه ویژه به چگونگی این ارتباطات داشته باشند.البته

مولوی از زمان اعترافات عبدالحمید ریگی – برادر عبدالمالک - و

دستگیری مولوی احمد نارویی که او هم اعترافات خوب و بدرد

بخوری داشته  رویه ی تند سخنرانی های خود را عوض کرده و به

ملایم گویی رو اورده و وانمود میکند که خیر خواه نظام و انقلاب

میباشد.

اما در پس این حرکت نرم او توطئه های سختی خوابیده که چند

سال بعد سر باز خواهند کرد.

مولوی بی گدار حرف نمیزند.

او از طراحی یک استراتزی بزرگ حرف میزند یک استراتژی

 بزرگی که انها امروز در حال اجراء هستند و فرداها در حال درو

خواهند بود.

محصولش فقط کام بومیان و تشیع استان را تلخ خواهد کرد و

مسئولین غیر بومی امروز --- فرداها نیستند تا حرکتهای سخت

اهالی خود فروخته ی دشمنان شیعه و نظام را در استان

سیستان و بلوچستان ببینند.

باشد تا انروز.....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۲۰ و ساعت 16 |
ننگ ابدی تا کی برای لباس بلوچ و اهل سنت رقم بخورد 

شهید عبادی به کدامین گناه باید کشته میشد؟.جرم او

چیست؟ .و چه کسانی و با چه هدفی از شهادت او خوشحال

میشوند؟

ایا او برای اهل سنت خطری داشت؟

ایا او امده بود تا سنی ها را شیعه کند؟

و یا اینکه امده بود تا دمار سنی ها را سیاه کند؟

ایا سنی ها به خاطر تلاشهای او شیعه میشدند؟

 اگر اینگونه بود چه سست بنیان هست این مذهب  که با یک

تبلیغ کوچک خیلی از انها به سوی مکتب تشیع هجوم اورند!!!

مقام معظم رهبری اخیرا گفتند که هیچ سنی با تبلیغات شیعه

نمیشود و هیچ شیعه ای هم سنی نخواهد شد.

نمی دانم مدعیانی که از عدم حضور معلمان سنی در بلوچستان

احساس خطر میکنندایا اماری از شیعه شدن سنی ها در خاش

دارند؟ که بدون تحقیق دیوانه وار به جامعه ی روحانیت شیعه

هجوم اورده و انان را شهید میکنند چون انها فقط شیعه

هستند.!!!

همزمان با ترور این روحانی شیعه در خاش که متاسفانه در اثر

اهمال نیروی انتظامی - ان شهرستان مهد ترور تشیع شده ۳۰

نفر از بهترین یاران امام علی (ع) در پاکستان به شهادت

میرسند . این چه دست پنهان و اشکاری هست که میتواند

عناصر خود را در زاهدان و پاکستان ماموریت دهند تا دست به

کشتار شیعیان بزنند؟

شهید عبادی از دیار چهار محال بختیاری بود.جنازه ی او را از

خاش و از بلوچستان به ان دیار برای دفن برده اند.مردم ان دیار

هم به تشیع جنازه اش خواهند امد.انها از خود میپرسند که چه

کسی او را کشته است؟وهمان مردم پاسخ میدهند که اهل

سنت و بلوچها او را شهید کرده اند!!!

ایا با این اعمال ننگین دیگر برای اهل سنت و بلوچها ابرویی مانده

است؟

بلوچها در ایران به انسانهای مسلمان کش و اهل سنت هم به

افرادی دگم و عقب افتاده که از زندگی فقط کشتن را اموخته اند

معروف گشته اند.!!!چرا؟

انهایی که به خاطر جلب توجه و تبلیغات برای خود به محض یک

سیل کوچک به انسوی استان میشتابند تا ابرویی میان سایر

مردم کسب کنند در فکر ابروی ریخته شده توسط خودشان در

بین مردم ایران باشندکه امروز لباس بلوچ و مذهب اهل سنت

دیگر نزد ملتها افتخاری ندارد و به یک ننگ تبدیل گشته است.!!!

از افغانستان تا پاکستان و تا برجهای امریکا و حتی مدارس امریکا

و تا همه ی کشورهای اسلامی  لباس متحدالشکل بلوچ و

افغانی و پاکستانی و این مذهب اهل سنت است که دستشان

در همه ی جنایتهای بشریت تا مرفق اغشته به خون شده و در

ایران عزیز هم چه کسانی به این ننگ ابدی دامن میزنند؟چرا این

لباس و این مذهب به بدی در میان ملتها معروف شده است؟؟؟

حتی بن لادن عربستانی هم لباس افغانی و بلوچی به تن کرده

چرا؟

اینک مولوی عبدالحمید در تریبونها سرمست از پولهای عربستان

و صندوقهای عزیزیه فریاد براورد که به مطالبات اهل سنت پاسخ

دهند!!!

چه مطالباتی؟

براستی ایا میشود به انسانهای وحشی هم پست و مقام و

مسئولیت داد تا در انجا هم فقط خیانت کنند و زمینه های هر نوع

جنایتی را فراهم کنند!!!؟

در جنایات خاش انگشت اتهام به سوی تعدادی از

مسئولین میتواند باشد .باید این دستها رو شود. 

 انها نباید راحت باشند و به ریش مردم بخندند.

انگشت اتهام را میتوان بسوی مسجد مکی هم نشانه

رفت؟

 

12

 بقیه تصاویر در ادامه....


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۱۸ و ساعت 19 |

دوستان ما از خاش حبر دادند که یک روحانی شیعه توسط

وهابیون و اهل سنت افراطی ساعت ۱۹ امروز ۱۶ فروردین به

شهادت رسید.این روحانی شیعه به نام عبادی که مسئول

مدارس قدس رستگاران بوده و با هدف تعلیم و تعلم در ان دیار

زندگی میکرد مورد بغض و کینه ی وهابیت و اهل سنت افراطی

استان سیستان و بلوچستان قرار و با کلت کمری در حالی که از

مغازه ی خواربار فروشی بیرون میامد توسط دو نفر موتور سوار

ملعون و مزد بگیر به درجه ی رفیع شهادت  نائل میگردد.

چندی قبل مولوی عبدالحمید امام جمعه ی اهل سنت زاهدان

طی سفری به شهر های بلوچستان دستورالعمل میان مدت و

کوتاه مدت کوچ معلمان را به هواداران و حامیان خود ابلاغ نمود

که نتیجه اش را امروز با عروج ملکوتی یک روحانی شیعه مردم

شهید پرور استان دیدند.این مولوی خائن چندی قبل هم در خطبه

هایش گفت که من از عدم حضور معلمان بومی (سنی)در

بلوچستان احساس خطر میکنم.و امروز به دستور او  مزدورانش و

اهالی کمیته انظباطی مسجد مکی زاهدان ماموریت دارند تا با

ایجاد رعب و وحشت و ترور معلمان و خادمان مردم را وادار به

ترک محل خدمت و بعضا محل زندگی و زادگاه بکنند.

پیش بینی میشود که مولوی در خطبه های اینده برای فرار از

اتهام زنی و تبرئه ی خود این جنایت را محکوم کند.

مولوی عبدالحمید در حال خطابه

+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۱۶ و ساعت 21 |

ایام عید و گوشه ای از معضلات شهر زاهدان

شهر زاهدان ایام عید پذیرای خیلی از مسافران بود و ما شاهد

حضور تعداد زیادی از خانواده ها بودیم که در کنار خیابان و در

پارکها چادر میزدند برای استراحت وگذراندن شب.روزها هم

مسافرانی را میدیدم که با خودروهایشان در سطح شهر تردد و یا

به بازارهای زاهدان برای خرید میرفتند.در این میان مسافران

ورودی به زاهدان که از قضا جایی به جز پارکها برای استراحت

نداشتند را نیز زیاد میدیدم.البته در این مورد هم مسافران در

زاهدان 800 هزار نفری بدون مشکل نبودند.به گوشه ای از

مشکلات اشاره میشود

1-   پارکهای اصلی شهر زاهدان که مناسب گزران شب بودند

عبارتند ازمیدان شهدا یا همان میدان ارکیده ، وپارک لاله ، پارک

فدک ، پارک مومنی ، پارک بلوچ ، پارک شهر  ، پارک ملت ،

کوهستان پارک و پارک رزاق زاده –انصافا در کدام یک از این پارکها

فضای سبزی وجود دارد و در کدام یک از این پارکها سرویسهای

بهداشتی مناسب وجود دارند.یکی از معضلات اصلی مردم و

مسافرین نبود سرویسهای بهداشتی با حداقل امکانات در این

پارکهاست.همان مقدار محدود را هم انبوه فرزندان چند زنه ی

اهل سنت که بی مهابا در خیابانها مثل گله رها شده اند اشغال

میکنند.

2-   مناطق تجاری شهر درمرکز شهر واقع شده است که

مهمترین ان چهارراه رسولی است در این چهارراه به دلیل وجود

اجناس خارجی که عمدتا به صورت قاچاق از بندر عباس و چابهار

و از مرز میرجاوه و زابل وارد شهر میشوند تعداد زیادی از مردم

زاهدان و مسافرین مراجعه میکنند.البته به اینکه بیش از هفتاد

درصد مغازه ها در اختیار افاغنه هست شکی نیست واینکه درامد

حاصل از خریدها هم به جیب مسجد مکی میرود بازهم شکی

نیست اما سئوال این هست که این بازار در کجای زاهدان واقع

شده ؟ و ایا محیط اطراف ان ظرفیت پذیرش اتبوه مشتریان را

دارد؟.کوچه های تنگ بازار، خیابانهای باریک و تنگی که جایی

برای پارک خودروها نیست ودستفروشهایی که با دادن حق

حساب به مامورین نیمی از پیاده رو ها را گرفته اند گوشه ای از

معضلات تنها مرکز تجاری اجناس خارجی اند.

3-   گرانی اجناس در بازار رسولی شاید مسافرین را غافلگیر

نکند اما ساکنان استان و زاهدان بخوبی میداند که اجناس موجود

در زاهدان واقعا گران هستند من بخاطر دارم که 35 سال پیش

بهترین اجناس با کمترین قیمت در چهارراه رسولی به فروش

میرسید اما فروشندگان تا بتوانند روی اجناس خود میکشند وحتی

مشتریان را هم بد عادت کرده اند که باید حتما چانه بزنند.

4-   تردد در خیابانهای زاهدان نیز یک معضل اساسی هست .

ترافیک بندی خیابانها در زاهدان در تمام دنیا بینظیر است

همانگونه که اخلاق عده ای از اهل سنت هم بینظیر است.وسط

خیابان اب دهن می اندازند.تازه اگر نسوار هم در دهان نداشته

باشند.نگاه به اطراف هم نمیکنند و انداختن اب دهن برای اهالی

چهارراه رسولی و دست فروشها وعده ای از اهل سنت یک

فرهنگ شده است خیلی از خیابانها تابلو ندارند اما یک طرفه اند

خیلی از خیابانها تابلوی یک طرفه دارند اما تردد دوطرفه است.

بعضا دوطرف بلوارها یک طرفه هستند.محل پارک ممنوع تابلو

ندارد و محلی که پارک مشکل ندارد تابلوی پارک ممنوع دارد.ومن

مردمی را می دیدم که واقعا گیج شده بودند .تابلوی راهنما هم

در زاهدان بندرت پیدا میشد.

5-   نانوایی ها هم مشکل جدی مردم بود.خبازی هایی که به

نرخ دولتی نان میدادند شلوغ بودند.افغانی ها روی سر و کول هم

جلوی نانوایی تجمع میکنند واهل سنت هم درمیانشان

همچنین !!! تازه هرکدام هم کمتر از ده عدد نان متقاضی

نیستند. و در این میان مسافرین چاره ای جز استفاده از نانهای

ازاد پز نداشتند.

6-   معضلات کم نیست و اینها پاره از دهها مشکل میباشند که

برای رفع انها توسط شاید شهرداری و یا فرمانداری نگاشته

شد.این شهر یک مشکل بزرگ دارد و ان :

عدم تعلق خاطر مسئولین به ابادانی شهر است و قصه همچنان ادامه دارد.....

+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۱۵ و ساعت 17 |
 
منابع خبری در عربستان سعودي فاش كردند كه "عبدالله سكيت"
 
امام مسجد اهل سنت"خبرا" در منطقه "قصيم" در شمال
 
عربستان سعودي، چندي پيش پس از ترك كردن شغل خود، به
 
مصر سفر كرده و در رشته موسیقی مشغول به تحصيل شده
 
است.
 
اين منابع خبری در ادامه افزودند: "عبدالله سكيت" كه در گذشته
 
به خواندن سوردهاي اسلامي و تواشيح نيز شهرت داشت، تا
 
چند وقت ديگر اولين آلبوم موزيك خود را به بازار عرضه خواهد
 
كرد.

"عبدالله سكيت" در اين باره مي‌گويد: اكنون بيش از يك سال
 
است كه در دانشكده موسیقی در شهر قاهره پايتخت مصر
 
تحصيل مي‌كنم و تا چند وقت ديگر مدرک موسیقی  دريافت
 
خواهم كرد. در وقت كنوني نيز در حال آماده كردن اولين آلبوم
 
موزيك خود هستم. فعلا 50 درصد آن آماده شده است.
 
گفتني است چند ماه پيش نيز يكي از ائمه مساجداهل
 
سنت عربستان سعودي به دليل مصرف بيش از حد مواد مخدر
 
به همراه همسرش در كشور امارات متحده عربي بازداشت شد
 

 

+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۱۳ و ساعت 0 |

در مورد تفاوتهای رونق جزیره ی قشم و چابهار صحبت میکردیم

مراکز تفریحی در چابهار خیلی کم است و قالبا ماحیتاج

عمومی مردم هم گران است ساحل چابهار نیز هنوز اماده

ی پزیرش گردشگران نیست و مکانی برای اوقات فراقت و

یا تفریح مردم پیش بینی نشده است از طرفی فرهنگ

مردم بومی انجا هم عقب مانده است بطوری که به محض

دیدن یک شهرستانی کنار ساحل تعدادی از جوانان بیکار

چابهاری مینشینند و به تماشای خانواده ها

میپردازند.همچنین خیلی از مسافرین اگر مدارس پر

شده باشند درپارکها چادر میزنند اما در چابهارپارکها بسیار

محدود و غالبا فاقد امکانات رفاهی و سرویسهای

بهداشتی هستند.درصورتی که در جزیره ی قشم علارغم

محدودیت مدارس فرمانداری انجا در پارکها دستشویی و

حمامهای سیار به تعداد لازم پیش بینی کرده اند.

با همه احوال چابهار اگر در مسیر توسعه قرار گیرد از همه

ی جهات میتواند رقیب مناسبی با همه ی جزایر ایران بلکه

رقیب قدرتمندی با بندر گواتر پاکستان

باشد .اجناسی موجود در  جزیره قشم  عمدتا از امارات

وارد میشود به امارات هم از کشورهای شرقی اسیا صادر

میشود درصورتی که با زیرسازی زمینه ی توسعه بندر

چابهار میتواند اجناس خود را مستقیما از تمام دنیا وارد کند

ضمن اینکه با توجه به مساحت ۲۴۰۰۰کیلومتری چابهار

نسبت به  ۱۴۰۰کیلومتری قشم میتوان در این منطقه و با

در نظر گرفتن اتصال ایران به ابهای ازاد دنیا تعداد زیادی

کارخانه احداث کرد.چابهار میتواند مهد گردشگری و

باستانشناسی باشد

از بندر چابهار و دیدنی های این منطقه زیبا اما بکر هرچه

بگوییم کم گفتیم و اصلا با قشم قابل مقایسه نیست باید

منتظر زمان بود تا دولت مردان ما فارغ از رانت خواری اقا

زاده ها به جهت رفاه تمامی مردم ایران خصوصا مردم

این استان عزیزدر امر توسعه ی این بندر استراتژیک و

 سوق الجیشی تلاش کرده واهتمام جدی داشت باشند

اگر تا دیروز زابل انبار قله ایران بود امروز چابهار میتواند

انبار توسعه تمامی ایران باشد اگرمسئولین بخواهند

برای توسعه چابهار نیاز به کار ویژه در اسرع وقت میباشد.

به تعدادی از تصاویر قشم و چابهار هم نگاهی بیندازیم.

جزیره قشم

غار خربس (جزييره قشم

چاههاي لافت (لافت)

 

 

 

 

 

 

 

كوههاي مينياتوري چابهار 1

در حال بارگذاري تصوير ...
یکی از بازارهای چابهار
گل افشان
+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۱۲ و ساعت 13 |

*تامل در یک خبر از یک حادثه ی خود ساخته

*توجه بفرمایید:

سلفی نیوز:به گزارش خبرنگار سنی نیوز در مشهد، شب پنج

شنبه هفته گذشته قبل از نماز عشاء جوانی شیعی(اخیرا

شیعیان همراه با شناسنامه و پیشانی بنددر مجامع تردد

میکنند تا دشمن انها را بهتر بشناسد) با ورود به مسجد اهل

سنت (مسجد رضائیه) این شهر بعد از مورد ضرب و شتم قرار

دادن موذن این مسجد(خیلی راحت در حضور نماز

گزاران) بلندگو مسجد را روشن کرده و اذان شیعی داد!!!.این

مهاجم وحشی بعد از اذان دادن خطاب به نمازگزارانی که از

اعمال وحشیانه اش وحشت زده شده بودند گفت:

دور در ما شیعه هاست و شما حق ندارید در مقابل این اعمال ما

هیچ عکس العملی انجام دهید.(انگار این جوان شیعی -الته

سنی و تحریک شده- تازه از کوه امده که متوجه نیست که

در کشور ۹۰درصد شیعیان هستند )نماز گزاران بعد از

دستگیری این مهاجم با تماس با پلیس خواهان برخورد با این

شرور شدند . اما نیروهای پلیس زمانی در صحنه حاضر شدند که

این مهاجم توسط همدستانش (همدستان سنی اش )از

دست نماز گزارن رها شده و متواری گشته بود.(عجب نماز

گزاران بی ارزه ای که نتوانستند تا یک جوان را در چنگال

خود نگه دارند)

این مطالب را فقط افراد ساده لوح باور میکنند.ضمن اینکه

از این دست کارها در هر مکان و در هر مسجد شیعی

توسط افراد سنی  هم قابل اجراست.

 

+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۱۱ و ساعت 14 |

اندرحکایات ایام عید امسال – قسمت اول

چند روزی را به مسافرت رفتیم . شهر تاریخی بندرعباس و

شهری که شاهد تجاوز انگلیسی ها و پرتقالی ها به همراه

جزایر اطراف بودند واقعا دیدنی هستند.

انجا نکات جالبی انسان را به تعمق در تاریخ کشورمان وا میدارد

جزیره قشم واقعا دیدن دارد البته اکثر مردم برای خرید

میروند.براورد سر انگشتی حاکی از حضور خیل عظیمی از مردم

در بزرگترین جزیره ی کشور دارد

گفته میشود ایام 15 روز تعطیلات حدود دو میلیون نفر به قشم

معمولا امد و شد میکنند. برای گذشتن از بندر عباس به قشم

میتوان با لنج رفت و هم میتوان خودرو را داخل یدک کش گذاشت

و به جزیره برد.

 ما هم با خودرو رفتیم. حدود بیست یدک کش خودرو ها را

میبردند در یک ساعت حدود هفت یدک کش 490خودرو را انتقال

میدهند و زمان کار انان هم 15 ساعت در روز میباشد که در

مجموع با 20 روز فعالیت 147000خودرومنتقل میشود .اگر هر

خودرو را هم 5 سرنشین براورد بکنیم 735000نفرفقط با خودرو

های شخصی وارد جزیره شده اند.حال اینکه تعداد زیادی از مردم

هم با لنج به جزیره میروند . با اینحال اماری که فرمانداری قشم

اعلام کرده بود با توجه به سنوات گذشته جمعیتی بالغ بر

 ۲۰۰۰۰۰۰نفر را تخمین میزنند.هر نفر اگر ۳۰۰۰۰ تومان خرید کند

مبلغ   60000000000 (ششصت میلیارد تومان )تومان پول

وارد جزیره میشود.جمعیت جزیره هم حدود 130هزار نفر هست

حال اگر این درامد هنگفت را که فقط در 20 روز نصیب مردم شده

بین همه سرشکن کنیم  سهم هریک از افراد ساکن جزیره چه

مقدار میشود؟؟؟!!!.

سئوال اساسی اینجاست که  قشم منطقه ازاد تجاریست وبندر

چابهار هم منطقه ازاد تجاریست ایا چابهار هم همین مقدار

جمعیت را پذیرش دارد.امار را بعد از تعطیلات مسئولین اعلام

میکنند.اما به یقین خیلی کمتر از مسافرین قشم هستند.چرا؟

دلایل مختلفی دارد که به گوشه ای از ان اشاره میشود.اما قبل

از ان به این نکته هم اذعان کنیم که چابهار را به مراتب از قشم

زیباتردیدم اما :

1- تعداد بازارهای سنتی و پاساژهای جدید ان زیاد بود.مردم

بومی هم اکثرمغازه داربودند

2-   در قشم انگیزه های قومی و مذهبی برای رقابت و تقابل

اصلا وجود نداشت و شیعه و سنی در کمال برادری و ارامش کنار

هم زندگی و به کسب و کار مشغول بودند.

3-   شیعه و یا سنی در قشم از هم قابل تشخیص

نیست.فرهنگ زندگی و مراودات اجتماعی و حتی پوشش مردم

نیزخوب و عالی  بود. علمای اهل سنت هم در انجا بر خلاف

حوزه ی دارالعلوم زاهدان طرفدار نظام  و حامی شیعیان و

حکومت هستند. انها مطلقا خود را ایرانی و هیچ وابستگی به

کشورهای خارجی ندارند.

4-   حدود 90درصد مردم قشم را اهل سنت از نوع شافعی

تشکیل میدهند اما با برادران شیعه ی خود کاملا تعامل سازنده و

روبه پیشرفت دارند.

5-   دو خطر عمده مردم و وحدت انها را در قشم تهدید

میکند .اول امام جمعه ی تشیع انجا که متاسفانه گاهی بی

توجه به فرمایشات رهبری قدری بی مبالاتی میکند و دوم حضور

جماعت تبلیغی اهل سنت حنفی اعزامی ازدارالعلوم

زاهدان که تفکرات وهابیگری و ضد شیعی و نظام را ترویج

میدهند.انها مردم عادی را علیه علمایشان و همچنین شیعیان و

نظام تحریک میکنند.

 ۶- در قشم جنبه های ناامنی اصلا وجود ندارد و امثال

عبدالمالک ریگی که دست پرورده ی دارالعلوم زاهدان قبلا

بود و اکنون مزدور امریکاییان شده انجا حضور ندارند.

7-   زیرساختهای ریلی و جاده ای تا به قشم از هر نقطه ی

کشور بد نیست اما تنها مشکل موجود عدم ارتباط زمینی بین

قشم و بندر عباس میباشد که متاسفانه هنوز مسیر 1800متری

را نتوانسته اند برای رفاه مردم پل بزنند. در صورتی که بندر

چابهارتا زاهدان 900کیلومتر فاصله دارد انهم اگرسارقین بین

راهی و مخلان امنیت و اشرارو مزدوران بگذارند تا مسافرین

بدون دغدغه امنیت به مقصد برسند.ضمن اینکه امکانات رفاهی

هم در طول مسیر زاهدان و چابهاربسیار ناچیز- غیر بهداشتی و

پیش پا افتاده میباشد.

                    View Full Size Image 

یک یدک کش که خودروها را به قشم انتقال میدهد

8-     ادامه دارد....

+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۱۱ و ساعت 13 |
مولوی عبدالحمید ویعقوب مهرنهاد ،در دفتر انجمن

تصویر سمت راست متعلق به یک اعدامی هست که در زاهدان

برای عبدالمالک ریگی کار اطلاعاتی میکرد و برادرانش هم در

همین زمینه تلاش میکردند.او افغانی الاصل و علیه ملت ایران

برای کشتار هرچه بیشتر شیعیان فعالیت و از عناصر گروهک عبدالمالک

ریگی بودکه بلاخره سال گذشته اعدام گردید.

اما تصویر سمت راست را مردم ایران خصوصا سیستان و

بلوچستان بخوبی میشناسند.او امام جماعت و جمعه تحمیلی

اهل سنت در زاهدان میباشدکه هم اکنون ارتباط تنگاتنگی با

وهابیون عربستان به خاطر یک مشت دلاردارد.از برنامه های او

ترویج تزویج برای برهم زدن ترکیب جمعیتی استان و گذاشتن

افراد فقیر بیشتر روی دست دولت تا بتواند علیه نظام تبلیغات راه

بیندازد که نظام به مردم محروم بلوچ رسیدگی نکرده و ظلم

میکند.این مولوی مخالف ولایت مقام معظم رهبری و معاند با

نظام و طرفدار حکومت سلطنتی و مزد بگیر وهابیون عربستانی

میباشد.از نظر سیاسی هم برخی از اصلاح طلبان امریکایی از

ایشان طرفداری میکنند تا به خواسته هایشان برسند.در واقع او

شتر مرغی شده که همه از او سواری میگیرند.اصلاحطلبان-

عبدالمالک ریگی-اطرافیان مرموزش-عربستانی ها-علمای

پاکستانی - برخی از نمایندگان منافق و دو رو - و یک عده ادم

مفت خور که همه فعلا از او در حال سواری گرفتن هستند.

این مولوی دستش برسد تیشه اصلی را به نظام

خواهد زد

+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۰۳ و ساعت 8 |

مظلومیت پیامبران واقعا جای تاسف دارد

+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۰۳ و ساعت 8 |
وهابيت دشمن اسلام چه شيعه چه سني
 
شش نوجوان دبیرستانی شیعه در آخرین روز هفته گذشته بعد از
 
تعطیلی کلاس درسشان در جلو درب مدرسه در شهر " صفوی "
 
از استان قطیف عربستان سعودی توسط وهابیون
 
سنی عربستان سعودی دستگیر شدند.

 محمد علی الصفوانی ، حسن محمد الصادق ، قاسم محمد آل
 
موسی ، محمد عارف محمد آل دهیم ، عبدالله محمد الخلف و
 
مصطفی محمد الفردان شش نوجوان شیعه هستند که توسط
 
وهابیون عربستان سعودی دستگیرشدند.

با پیگیری امام جماعت شهر " صفوی " و خانواده های این
 
نوجوانان پلیس این شهر اعلام کرد که مکان انان مشخص نیست
 
و توسط نیروهای اطلاعاتی دستگیر شده اند و جرم انان نیز
 
شرکت در تظاهرات حمایت از شیخ النمر می باشد.
 
وهابیون عربستان ازوهابیون ایران خصوصا در بلوچستان  حمایت
 
مالی و معنوی میکنند.وهابیون ایران به مدد پولهای باد اورده علیه
 
نظام جمهوری اسلامی تبلیغات منفی کرده و با طرح های
 
قانونی متعدد مخالفت میکنند.این وهابیون فتوی قتل شیعیان را
 
هم گاها بصورت مخفیانه صادر میکنند.
+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۰۲ و ساعت 21 |

سرپیچی مولوی عبدالحمید به تمکین از تصمیمات نظام

چندی قبل مولوی عبدالحمید ادعای ارسال نامه ای خدمت مقام

معظم رهبری را داشت  اما هرگز و از هیچ کس حتی خود او هم

نشنیدیم که ایا پاسخ انرا نیز دریافت کرده اند یا نه تا اینکه با

پیگیری جستجو در بین نزدیکان عبدالحمید مشخص شد که

رهبری نیز ذیل نامه ی مولوی پاسخی را پی نوشت فرموده اند.

برای اطمینان به تعدادی از دوستانی که نامه برای انها هم رفته و

ازپی نوشت اطلاع داشتند نیز مراجعه که صحت موضوع را تایید

کردند اما به راستی این مولوی نادان در نامه اش چه چیزی را

نوشته و چه درخواستی از رهبری نظام داشته است.

با کسب اطلاع از محتوای نامه خنده ام گرفت.خنده نه از این

جهت که چرا نامه نوشته بلکه از مطالب سخیف و دروغها و حتی

بکاربردن ادبیات حتاکانه و طلبکارانه ای که در ان به سفارش تیم

عملیات روانی اش نوشته است .با این حال سعه ی صدر رهبری

نظام و انبوه دشواری های نظام باز هم باعث نشد تا به این نامه

هم بی توجه باشند.اقا به زیبایی در ذیل نامه پی نوشتی را درج

کردند که اگر این مولوی نادان به ان عمل میکرد یقینا  افتخار

همراهی با نظام را نصیب خود میکرد . اما این مزدور بیگانه و

دلارهای نفتی به جای تاسی از سفارش اقا راه بیراهه و کج را

انتخاب  و به سفارش تیم انتظامات مسجد مکی وعملیات روانی

او که متشکل از اساتید و طلاب تندرو و بی سواد و متحجر و مزد

بگیر پاکستان و عربستان هستند کاروانی را با تعدادی از مخلان

امنیت روانی مردم  راه انداخته و به اطراف استان سرک کشید تا

یک بار دیگر معاند و مخالف بودن خود را با سیاستهای نظام و

حکومت اعلام و سدی برای اجرای قوانین موضوعه  جمهوری

اسلامی ایران باشد.

اقا در ذیل نامه ی ایشان طی پی نوشتی علمای اهل سنت و

نویسنده ی این نامه را به تمکین از تصمیمات حکومت  سفارش و

راهنمایی و نصیحت کردند .همچنین فرمودند که هر کس که به

اعتقادات اهل سنت توهین کرده و افتراء  ببندد با او بدون اغماض

برخورد شدیدی بشود.

از اینرو بلافاصله دادگاه محترم روحانیت با اقای دانشمند که به

اعتقادات اهل سنت توهین کرده بود برخورد میکند.

اما مولوی در پاسخ به تمکین از تصمیمات حکومت با راه اندازی

کارناوال مخالفت به دوره گردی در استان پرداخته و همان

حرفهای چرت گذشته اش را تکرارکرد

 ایا این فعالیتها مخالفت با رای رهبری نظام نیست.

مضمون نامه ی مولوی هم همان مطالبی بود که بارها و بارها در

خطبه های شیطانی خود بیان کرده است هیچ مطلب محرمانه

ای در نامه اش نبوده و دقیقا مطالب خطبه هایش را ویرایش و

برای مقام معظم رهبری طی نامه ای ارسال کرده است

به هر حال مولوی خودش را شهروند ایرانی و معتقد به نظام

جمهوری اسلامی و یک مسلمان معرفی میکند اما در پس پرده

ی این ادعا فقط یک چیز خوابیده و

ان نفاق و دورویی است

 

+ نوشته شده توسط محمدنور در ۸۸/۰۱/۰۲ و ساعت 7 |